Výlet na rozhľadňu na Hutách a Veľkom Borovom

Letné prázdniny a dovolenkové obdobie už klope na dvere. Posledné víkendy sme mohli okúsiť skutočné leto. Veď počasie skutočne prialo. Letné horúčky, slnko a dokonca i nejaká tá letná búrka.

Aj keď je posledné dni trochu chladnejšie, je pekne slnečno, máme pre Vás tip, ako stráviť pekný deň výletom do zabudnutého kraja, na Huty a Veľké Borové. Možností na videnie je niekoľko.

Ako jedna zaujímavá trasa je novoznačený okružný turistický chodník k novej vyhliadkovej veži. Výhľady sú na Západné Tatry a na okolité stráne a lúku. Trasa je nenáročná a okruh sa prejde za hodinku a pol. Začína na konci cesty vo Veľkom Borovom, kde je i mapa trasy.

Samozrejme nesmieme zabudnúť ani na známu atrakciu- Mlyny na Oblazoch. Príjemná prechádzka popri potôčku spojená s prehliadkou starého mlynu. Trasa ďalej vedie do Kvačiasnkej doliny a do Kvačian (ak by sa niekto chcdel vrátiť naspäť pešo).

Výlet na Huty je nie len relax po každodennom strese. Veď tu akoby zastal čas. Aj deti si však nájdu potešenie. Okrem pestrých lúk a zaujímavých prírodných zákutí sa tu na stráňach pasú ovce a kozy.

Veríme, že náš tip Vám pomohol a radi Vám poradíme aj iné zaujímavosti v okolí. Tešíme sa na Vás.