order
6
Archeoskanzem Havránok

Magické miesto nad Lipt. Marou nielen pre nádherný výhľad. Významné archeologické nálezisko na Slovensku, ktoré dokumentuje prítomnosť keltského obyvateľstva na Liptove v 4. až 1. stor. p. n. l...viac info.

Múzeum Oravskej dediny v Zuberci

Múzeum sa nachádza v prekrásnej prírode Západných Tatier, v podhorí Roháčov, v ktorom nájdete objekty ľudovej architektúry z rôznych lokalít Oravy...viac info.

Múzeum Liptovskej dediny v Pribyline

Úhľadná dedinka s bielym kostolíkom, ktorá Vám predstaví historické drevené a kamenné stavby z oblasti zatopenej priehradou Liptovská Mara s expozíciou bývalej Považskej lesnej železničky...viac info.

Artikulárny kostol v sv. Kríži

Pôvodne bol postavený v obci Paludza, v roku 1974 premiestnený do obce sv. Kríž.  Tento evanielický kostol sa zaraďuje sa medzi najväčšie drevené artikulárne stavby v Strednej Európe...viac info.

Vlkolínec

Najzachovalejšia rezervácia ľudovej architektúry na Slovensku. Je jedna z ôsmych hmotných Slovenských pamiatok Svetového kultúrneho dedičstva UNESCO...viac info.

Oravský hrad

Národná kultúrna pamiatka, ktorá sa týči nad obcou Oravský Podzámok a riekou Orava. Rozsiahly zachovalý hrad, o ktorom prvá písomná historická zmienka pochádza z roku 1267, kedy bol kráľovským majetkom...viac info.

Hrad Likava

Zrúcanina gotického hradu nad obcou Likavka zo 14. stor. patrí medzi najväčšie hradné stavby na Slovensku. Hradný komplex je pomerne rozľahlý, čo určite stojí na krátky výlet do jeho histórie...viac info.

Spišský hrad

Jedna z najcennejších pamiatok Spiša, národná kultúrna pamiatka Spišský hrad, sa považuje za jeden z najväčších hradných komplexov strednej Európy...viac info.

Bazilika sv. Jakuba v Levoči

Jedna z najcennejších historických pamiatok Slovenska. V chráme je celkovo osemnásť oltárov. Niekoľko z nich je od Majstra Pavla...viac info.