...výlety, atrakcie, zážitky

Dovolenka na Slovensku, na Liptove je Vaša správna voľba.

Liptov je nádherný, horský región na severe Slovenska, obklopený najvýznamnejšími a najvyššími pohoriami: Vysoké Tatry, Nízke Tatry, Západné Tatry, Chočské vrchy a Veľká Fatra popretkávané krásnymi dolinami, ktoré vytvárajú veľmi dobré podmienky pre pešiu turistiku, cykloturistiku a zimné športy.

Liptov predstavuje spojenie aktívneho oddychu na horách a relaxu a zábavy vo vode.
Kúpanie, vyhliadkové plavby loďou na priehrade Liptovská Mara, termálne aquaparky, lyžiarske strediská, sprístupnené jaskyne, historické pamiatky zapísané v zoznamoch svetového kultúrneho dedičstva UNESCO, skanzemy, veľké množstvo turistických a cykloturistických trás,...

Vďaka tejto ponuke sa región Liptov radí medzi najvyhľadávanejšie a najzaujímavejšie celoročné turistické destinácie na Slovensku.

Aquaparky a kúpanie

Aquapark Tatralandia ubytovanie Villa Flora
5 min.

Skutočný tropický svet medzi masívmi Západných a Nízkych Tatier. Užite si bazény s čírou termálnou alebo slanou morskou vodou. V Tropical Paradise si užijete prímorskú atmosféru počas celého roka...viac info.

Termálny vodný park Bešeňová
10 min.

365 dní počas roka si môžete vychutnávať rodinný vodný raj na Liptove, kde je 23 bazénov a víriviek, 8 bazénov s termálnou vodou, bazén s morskými vlnami alebo najrýchlejšie a najdlhšie topogány na Slovensku...viac info

Aqua-Vital Park Lúčky ubytovanie Villa Flora
20 min.

Oddýchnite a relaxujte s celou rodinou v jedinečnej liečivej termálnej a minerálnej vode vo vnútorných či vonkajších bazénoch...viac info.

Prírodné kúpalisko - Liptovský Trnovec na brehu Liptovskej Mary
5 min.

Prírodná pláž na Liptovskej Mare v obci Liptovský Trnovec je už pravidelným obľúbeným cieľom milovníkov vodných radovánok. Vodné bicykle, kajaky, lodičky pre deti, aquazorbing, flybording, wakesurfing, vodné skútre, vyhliadkové plavby.

Prírodná pláž - Liptovská Sielnica na brehu Liptovskej Mary
1 min.

Na Liptovskej Mare v obci Liptovská Sielnica nájdete skvelé miesto, kde môžete počas horúcich letných dní príjemne stráviť leto na Liptove. Pláž s drobnými kamienkami a trávnatou plochou, na ktorej si určite nájdete svoje miesto na relax.

ubytovanie Liptovská Mara
7 min.

Prírodná kamienková pláž na Liptovskej Mare, ktorá sa nachádza medzi hrádzou a vežou kostolíka Panny Márie. Je charakteristická pozvoľným klesaním k vodnej hladine. Pláž je obľúbené miesto turistov hlavne počas horúcich slnečných dní.

Termálny prameň Kalameny ubytovanie Liptovská Mara Villa Flora
17 min.

Termálny prameň Kalameny s teplotou vody 33C° sa nachádza v Kalamenskej doline 1 km severne od obce Kalameny. Voda je iba slabo mineralizovaná so zápachom síri. V jazierku je možnosť bezplatného kúpania počas celého roka.

Kaďa v Liptovskom Jáne Ubytovanie Villa Flora
17 min.

Liečivé účinky vody z termálneho prameňa so stálou teplotou 20 C°, ktorý sa nachádza na okraji obce Liptovský Ján, sú známe už celé stáročia. Areál s týmto prírodným wellnessom je udržiavaný a celoročne bezplatne prístupný.

Termálne kúpalisko - Termal Raj Liptovský Ján
2O min.

Areál letných termálnych kúpalísk, krytá plaváreň s plaveckým bazénom 25m, 2 detské bazény, kľudový bazén využívajú termálnu vodu z prameňa Rudolf, ktorá má dokázateľne liečivé účinky na dýchacie cesty a pohybové ústrojenstvo...viac info.

Rodinné atrakcie

Babyland - detské kráľovstvo Villa Betula Babyland - detské kráľovstvo Villa Betula Babyland - detské kráľovstvo Villa Betula
1 min.

Najväčšie a najlepšie vybavené detské ihrisko na Liptove v Liptovskej Sielnici, ktoré ponúka viac ako 60 vonkajších a vnútorných atrakcií...viac info.

ubytovanie jazdecký areál Liptovská Sielnica
1 min.

Okružné jazdy pre detičky aj dospelých v modernom pieskovom kolbisku. Základy jazdy na koni Vám vysvetlí skúsený jazdecký inštruktor...viac info.

ZOO Kontakt
5 min.

Neobyčajný rodinný park so zvieratkami s množstvom atrakcií pre deti a zábavnými podujatiami pre celú rodinu...viac info.

Fun Park Žiarce
19 min.

Fun park Žiarce v obci Pavčina Lehota počas leta ponúka množstvo zábavných aj adrenalínových atrakcií pre deti aj dospelých...viac info.

Dom naopak - Ubytovanie VillaFlora Liptovská Sielnica
5 min.

Dom, ktorý je naklonený v dvoch rovinách, čo môže byť príčinou, že sa Vám po chvíli strávenej v jeho interiéri poriadne zatočí hlava...viac info.

Tarzánia
23 min.

Lanový park v Demänovskej doline, kde si môžete užiť patričnú dávku adrenalínu, miernu dávku fyzickej námahy, ale hlavne perfektný zážitok v lete aj v zime...viac info.

TrickLandia ubytovanie Villa Flora Liptovská Sielnica
50 min.

V Starom Smokovci nájdete miesto, kde zažijete jedinečné putovanie Slovenskom v galérii trick-artu a optických vizuálnych ilúzií...viac info.

Ubytovanie Villa Flora Galeria Ilusia
10 min.

Fascinujúci svet optických klamov a umenie optických ilúzií 3D malieb, kde v skutočnosti nie je nič také, ako to na prvý pohľad vyzerá...viac info.

ubytovanie Villa Flora Liptovská Sielnica
35 min.

Nahliadnite za bránu farmy a spoznajte proces chovu kravičiek, ovečiek, výroby mlieka. Stretnite sa naživo s farmárskymi zvieratami...viac info.

Ubytovanie Villa Flora Liptovská Mara
10 min.

Najväčší zábavný tématicko-náučný park predovšetkým pre Vaše deti a vnúčatá v srdci Liptova. Vstúpte do sveta fantázie, veď fantázii sa medze nekladú...viac info.

Miniatúry Liptovský Ján
20 min.

V obci Liptovský Ján nájdete miniatúry slovenských kultúrnych a technických pamiatok - hrady, zámky, kostoly, zvonice,...viac info.

Rybáreň
0 min.

Skúste si vlastnoručne uloviť pstruha a nechajte si ho pripraviť priamo v Rybárni, pečeno-údené pstruhy sú vynikajúce.

Tatrapolis
5 min.

Zábavný park vytvorený v putavých kovových miniatúr niekoľkých známych svetových stavieb.

Slovenské múzeum ochrany prírody a jaskyniarstva.
12 min.

Slovenské múzeum ochrany prírody a jaskyniarstva je najmodernejšie múzeum Slovenska a jediné špecializované múzeum svojho druhu...viac info.

Heliport Liptov
5 min.

Odvezte sa na Vaše obľúbené miesto netradične a štýlovo, alebo si darujte let v helikoptére ponad Liptov s partnerom, rodinou alebo priateľmi...viac info.

ubytování Liptovská Mara
5 min.

Objavte krásy Liptovského kraja z pokojnej hladiny Liptovskej Mary, vytvárajúcej nádherný kontrast veľkej vodnej plochy s okolitými horami...viac info.

ubytovanie Liptov
20 min.

Motokárová hala pred vstupom do obce Závažná Poruba je 1. motokárová hala na Liptove s jedinou dvojposchodovou dráhou na Slovensku...viac info.

Hurricane factory
5 min.

Jedinečná adrenalínová atrakcia, v ktorej môžete zažiť pocit voľného pádu ako pri zoskoku z lietadla alebo útesu, ale bez pocitu strachu a nevoľnosti z výšky...viac info.

Zjazd na kolobežkách Žiarskou dolinou
35 min.

Veľmi obľúbená letná rodinná zábava spojená s ľahkou prechádzkou cez Žiarsku dolinu na Žiarsku chatu...viac info.

Hory a turistika

Prosiecka dolina a Kvačianska dolina Prosiecka dolina a Kvačianska dolina Prosiecka dolina a Kvačianska dolina
5 min.

Patria medzi najkrajšie a najnavštevovanejšie doliny na Slovensku. Veľmi pekná mierne náročná prechádzka po náučnom chodníku cez obidve doliny trvá približne 6 hod. Family resort Villa Flora je ideálny východiskový bod tejto celodennej túry krásnou prírodou.

Nízke Tatry - Vrbické pleso, Rozhľadňa Žiarce - Pavčina Lehota
23 min.

Vydajte sa na nenáročnú prechádzku v dĺžke približne 1 km okolo Vrbického plesa, od ktorého sa Vám naskytnú zaujímavé výhľady na okolité hrebene.Tento turistický ciel je vhodný aj pre rodiny s malými deťmi.

Nízke Tatry - Jasná - Chopok - Ďumbier
23 min.

Lanovkou na Chopok a prechod po hrebeni Nízkych Tatier vo výške 2000 m.n.m. medzi dvomi najvyššími vrcholmi Vám ponúka nádherný výhľad na Vysoké Tatry, Liptov a údolie Hronu. Túra je stredne náročná a trvá cca 4 hod.

Západné Tatry - Roháčske plesá
35 min.

Turisticky najatraktívnejšou a najcennejšou lokalitou Západných Tatier sú práve Roháče. Túra je mierne až stredne náročná. Celý okruh s prevýšením 700 metrov a dĺžkou cca 13 km od chaty Zverovka na Roháčske plesá a späť trvá približne aj s prestávkami na oddych 6 hod.

Vysoké Tatry - Štrbské pleso - Popradské pleso Vysoké Tatry - Štrbské pleso - Popradské pleso Vysoké Tatry - Štrbské pleso - Popradské pleso
45 min.

Okruh okolo Štrbského plesa je krásna a nenáročná 4 hodinová prechádzka vedúca zo Štrbského plesa na Popradské pleso alebo túra k vodopádu Skok patria medzi najznámejšie túry vo Vysokých Tatrách, ktoré sú vhodné aj pre rodiny s deťmi.

Slovenský raj Slovenský raj Slovenský raj
55 min.

Národný park Slovenský raj je jednou z najkrajších a najnavštevovanejších prírodných oblastí Slovenska. Krasové tiesňavy, vodopády, kaňony... alebo Dobšinská ľadová jaskyňa v juhozápadnej časti Národného parku patria ku krajinárskym klenotom Slovenského raja.

Jaskyne

Demänovská ľadová jaskyňa
17 min.

Nachádza sa v Demänovskej doline na území Národného parku Nízke Tatry...viac info.

Demänovská jaskyňa Slobody Demänovská jaskyňa Slobody
20 min.

Národná prírodná pamiatka Demänovské jaskyne je najdlhší a najnavštevovanejší sprístupnený jaskynný systém na Slovensku...viac info.

Stanišovská jaskyňa
25 min.

Za obcou Liptovský Ján sa nachádza Stanišovská jaskyňa, ktorá je jediná celoročne prístupná jaskyňa na Liptove otvorená každý deň...viac info.

Brestovská jaskyňa
30 min.

Brestovská jaskyňa je prvou sprístupnenou jaskyňou Oravy a Západných Tatier. Nachádza sa necelé 3 kilometre od obce Zuberec, oproti Múzeu Oravskej dediny...viac info.
 

Važecká jaskyňa
35 min.

Važecká jaskyňa sa nachádza neďaleko obce Važec, ktorej dĺžka je len 400 m a prehliadka trvá cca 30 min. Je vytvorená v zaujímavom type kotlinového krasu...viac info.

História

Vlkolínec
35 min.

Najzachovalejšia rezervácia ľudovej architektúry na Slovensku. Je jedna z ôsmych hmotných Slovenských pamiatok Svetového kultúrneho dedičstva UNESCO...viac info.

Archeoskanzem Havránok
7 min.

Magické miesto nad Lipt. Marou nielen pre nádherný výhľad. Významné archeologické nálezisko na Slovensku, ktoré dokumentuje prítomnosť keltského obyvateľstva na Liptove v 4. až 1. stor. p. n. l...viac info.

Múzeum Oravskej dediny Zuberec - Brestová
25 min.

Múzeum sa nachádza v prekrásnej prírode Západných Tatier, v podhorí Roháčov, v ktorom nájdete objekty ľudovej architektúry z rôznych lokalít Oravy...viac info.

Múzeum Liptovskej dediny v Pribyline
30 min.

Úhľadná dedinka s bielym kostolíkom, ktorá Vám predstaví historické drevené a kamenné stavby z oblasti zatopenej priehradou Liptovská Mara s expozíciou bývalej Považskej lesnej železničky...viac info.

Celodrevený artikulárny kostol vo Sv. Kríži
25 min.

Pôvodne bol postavený v obci Paludza, v roku 1974 premiestnený do obce sv. Kríž.  Tento evanielický kostol sa zaraďuje sa medzi najväčšie drevené artikulárne stavby v Strednej Európe...viac info.

Bazilika sv. Jakuba ubytovanie Villa Flora
60 min.

Jedna z najcennejších historických pamiatok Slovenska. V chráme je celkovo osemnásť oltárov. Niekoľko z nich je od Majstra Pavla...viac info.

Oravský hrad
45 min.

Národná kultúrna pamiatka, ktorá sa týči nad obcou Oravský Podzámok a riekou Orava. Rozsiahly zachovalý hrad, o ktorom prvá písomná historická zmienka pochádza z roku 1267, kedy bol kráľovským majetkom...viac info.

Hrad Likava
25 min.

Zrúcanina gotického hradu nad obcou Likavka zo 14. stor. patrí medzi najväčšie hradné stavby na Slovensku. Hradný komplex je pomerne rozľahlý, čo určite stojí na krátky výlet do jeho histórie...viac info.

Spišský hrad
60 min.

Jedna z najcennejších pamiatok Spiša, národná kultúrna pamiatka Spišský hrad, sa považuje za jeden z najväčších hradných komplexov strednej Európy...viac info.

Lyžiarske strediská

Jasná Jasná Jasná
23 min.

Je najväčšia a najmodernejšia aréna zimných športov na Slovensku. V stredisku sa nachádza veľké množstvo upravených terénov na oboch stranách Chopku v dĺžke viac ako 50 km, kde Vás prepraví 30 lanoviek a vlekov. Len toto stredisko Vám garantuje sneh až 5 mesiacov v roku. Nadmorská výška: 900 - 2024 m.n.m...viac info.

Ski Žiarce Pavčina Lehota - Nízke Tatry
19 min.

Menší lyžiarsky rodinný areál  nad obcou Pavčiná Lehota ponúka vhodnú kombináciu terénov pre začiatočníkov ako aj skúsených lyžiarov, 2 zjazdové trate v celkovej dĺžke 1600 m a 2 lyžiarske vleky. Nadmorská výška: 760 - 907 m.n.m..

Ski areál Roháče - Spálená dolina - Západné Tatry
29 min.

Ski areál Roháče Spálená sa nachádza nad obcou Zuberec. Nájdete tu optimálne podmienky pre všetky kategórie lyžiarov ako aj snowboardistov. 5 zjazdových tratí v celkovej dĺžke 4,6 km, 3 lyžiarske vleky a 2 sedačkové lanovky. Nadmorská výška: 1090 - 1460 m.n.m...viac info.

ubytovanie-bežkovanie Liptov Villa Flora
19 min.

12 najzaujímavejších lokalít a trás vhodných pre zdatných bežeckých lyžiarov, ale aj pre rodiny s deťmi. O bežecké trasy sa starajú počas zimy s dostatočnou snehovou pokrývkou obce, alebo tunajšie kluby bežkárov. Prehľad TOP trás na Liptove...viac info.

Ski Park Ružomberok Malinô Brdo - Veľká Fatra
26 min.

Priamo v stredisku sa nachádza 7 zjazdových tratí rôznej obtiažnosti v celkovej dĺžke 12km, najdlhšia zjazdová trať meria 3900 m, 1 sedačková lanovka, 2 lyžiarske vleky a 4 vleky pre začiatočníkov a deti. Ideálne pre rodinnú dovolenku.Nadmorská výška: 545 - 1209 m.n.m...viac info.

Ski centrum Opalisko Závažná Poruba - Nízke Tatry
21 min.

Stredisko, ktoré sa nachádza neďaleko Liptovského Mikulaša nad obcou Závažná Poruba v ktorom sú k dispozícií bežecké trate v dĺžke 15 km, 5 zjazdovch tratí v celkovej dĺžke 3320 m, 3 lyžiarske vleky a 1 sedačková lanovka. Nadmorská výška: 670 - 1020 m.n.m...viac info.

Ski Park Zuberec - Milotín /Janovky - Západné Tatry
21 min.

Menšie lyžiarske stredisko vhodné najmä pre deti, začiatočníkov a stredne pokročilých lyžiarov. Večerné lyžovanie v tomto stredisku má svoju jedinečnú atmosféru. Nachádzajú sa tu 4 zjazdové trate v dĺžke 6,2 km a 8 vlekov. Nadmorská výška: 730 - 1030 m.n.m...viac info.

Gastronómia

Reštaurácia Koliba Grétka
1 min.

Ochutnajte tradičnú slovenskú gastronómiu, regionálne jedlá a špeciality zo surovín od lokálnych dodavateľov...viac info

„Route 66" bar & restaurant
12 min.

Route 66 sa nachádza neďaleko centra mesta, je najnavštevovanejší bar a restaurant v Liptovskom Mikuláši "Authentic american Design"...viac info.

Reštaurácia Villa Betula
1 min.

Ochutnajte klasickú modernú gastronómiu, ponuka ktorej je pravidelne dopĺňaná sezónnymi kulinárskymi špecialitami...viac info.